Zagubiłeś się w podatkowym labiryncie ?

DARMOWY PROGRAM PIT 2016

KLIKNIJ I POBIERZ !Z !

Pracownia Rozwoju i Aktywności Twórczej STACJA RADOŚĆ

Księgarnia5 - Kluboksięgarnia dla dzieci

ImprezArt- organizacja i aranżacją imprez

ETHNOS - zajęcia edukacyjne z etnografii

BodyArt communications

Mistrzowska Akademia Miłości

Centrum Zdrowych Pleców

Organizacja uroczystości i imprez

Sklep z używaną odzieżą

Kiosk Ruchu - szkoła tańca oraz agencja artystyczna

Biuro rachunkowe "Intrata"

Iron Expres - usługi prania i prasowania koszul

MKgastro - wyposażenie dla nowoczesnej gastronomii

Shaping Club - nowość w Polsce

Projektowanie tkanin użytkowych

DECO-ROOM Aranżacja wnętrz

Projektowanie znaków graficznych

Studio Graficzne

Fotografia artystyczna i malarstwo

Projektowanie i szycie strojów dawnych

SREBRNIK - sprzedaż biżuterii srebrnej

HUBOMAG - produkcja i montaż pomp ciepła

Bufet szkolny "U Wilka"

TIRAMI - cattering i ogranizacja imprez

Bufet studencki KASIA

Ośrodek rekreacyjny KOLORADO

ZADZIWIANKI - wyrób patchworków

KOPIOWANIE obrazów mistrzów

TROPICAL - studio pielęgnacji paznokci

Hurtownia internetowa AVICO.PL

AJSJA - wynajem sprzętu nagłośnieniowego

Lampy solne

[Rozmiar: 110 bajtów] Założone firmy

Projektowanie i szycie strojów dawnych

Działalność gospodarcza Pani Małgorzaty polega na wytwarzaniu na zamówienie strojów dawnych, czyli kostiumów przybliżających modę i styl ubierania się ludzi od V do XIX w., obejmujących różne warstwy społeczne, od strojów dworskich, przez mieszczańskie, po plebejskie (chłopskie).

Ogromne zróżnicowanie tych kostiumów oddaje dynamiczne zmiany mody w poszczególnych wiekach, a nawet ich dekadach. Oferowane kostiumy obejmują więc m.in. trzynastowieczne tuniki barwnie zdobione np. haftami, piętnastowieczne suknie z długimi trenami, houppelandy (podróżne, długie i fałdziste stroje męskie i kobiece podszywane futrem), barokowe suknie z gorsetami, polskie stroje sarmackie – kontusze, żupany, również męskie fraki.

Dla klientów, którym zależało będzie na wyjątkowym poziomie historyczności, oferta przewidywała będzie udokumentowanie wzoru źródłami ikonograficznymi, którymi posługiwać się będę na poziomie tworzenia projektu, a także wykonanie zlecania z zachowaniem narzędzi, materiałów, typu szwów i wykończeń „z epoki”.

Pani Małgosia wytwarza również elementy wykończeń strojów dawnych, takie jak krajki (paski wykonane z kolorowej wełny, splecionej ze sobą w specjalny sposób, służące, obok normalnej funkcji paska, do obszywania i ozdabiania strojów na brzegach), ręcznie wykonywane hafty, sznureczki, plecione z bawełnianej nici, do wiązania elementów strojów dawnych itp.

Wykorzystując kontakty nawiązane z grupami odtwórstwa historycznego zrzeszonymi w polskim (i zagranicznym) ruchu rycerskim (m.in.: Zespół Tańca Dawnego Pavanilia, Zespół Tańca Dawnego Ver Vetustatis, Bractwo Rycerskie Smocza Kompania, zespół muzyki dawnej Stara Olsa z Białorusi) Pani Małgosia zajmuje się także oranizacją pokazów walk, tańca i muzyki dawnej, ujętych w ciekawe i barwne scenariusze, ukazujące kulturę i obyczaje społeczeństw z poszczególnych epok.

Zachęcamy do korzystania z usług Pani Małgorzaty!
A także do odwiedzenia jej strony internetowej:
www.margoteria.pl

Kontakt: