[Rozmiar: 110 bajtów] Stypendia

» Klaudia - pogodna fotografka
» Magda - utytułowana biegaczka przełajowa
» Kasia - ekolożka

Sylwia - humanistka o szerokich horyzontach

Sylwia pochodzi z rodziny wielodzietnej.

Sylwia wybrała klasę o nachyleniu język polski, historia, WOS ze względu na zainteresowanie przedmiotami humanistycznymi, w szczególności zaś językiem polskim. Dziewczynka posiada wiadomości zdecydowanie wykraczające poza program nauczania, co zauważalne było już na pierwszych zajęciach. Wykorzystując swoje umiejętności i możliwości bierze aktywny udział w lekcjach, jest niezwykle inteligentna, sumienna, ambitna, a wszystko to sprawia, że osiąga bardzo wysokie wyniki w nauce. Samodzielnie poszerza swoją wiedzę z interesujących ją dziedzin. Swoją przyszłość wiąże ze studiami polonistycznymi lub prawniczymi.

Do chwili obecnej brała udział w Konkursie Wiedzy o Teatrze, Biesiadzie Literackiej organizowanej przez III Liceum Ogólnokształcące w Płocku, zakwalifikowała się do II etapu Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Przygotowuje się również do Konkursu „Przegląd Swobodnych Inicjatyw” organizowanego przez Dom Kultury Działdowska w Warszawie.

Uczennica nie sprawia żadnych kłopotów wychowawczych, systematycznie uczęszcza na wszystkie zajęcia lekcyjne, ma bardzo dobry kontakt z koleżankami i kolegami, wzorowo wypełnia obowiązki ucznia. Sylwia angażuje się bardzo aktywnie w życie klasy oraz szkoły.

Wysoka kultura osobista, skromność, wrażliwość, a także pracowitość i odpowiedzialność, sprawiają iż Sylwia zasługuje na wyróżnienie i pomoc.