[Rozmiar: 110 bajtów] Stypendia

» Kasia - ekolożka

Aleksandra – utalentowana portrecistka

Opinia komisji stypendialnej

Sytuacja materialna uczennicy jest trudna, gdyż jej rodzina utrzymuje się z gospodarstwa rolnego o powierzchni 2,9 ha. Rodzina liczy 5 członków. Mieszkają w domu jednorodzinnym. Łączny dochód na jednego członka tej rodziny wynosi 211 zł. Uczennica mieszka w internacie. Opłaty za internat nie są refundowane przez gminę.

Aleksandra ukończyła gimnazjum z wyróżnieniem. Jest uczennicą wyjątkowo uzdolnioną. Średnia ocen na świadectwie ukończenia gimnazjum wyniosła 5,4. Uczennica zdobyła 10 ocen celujących. Na egzaminie gimnazjalnym uzyskała wysokie wyniki.

Aleksandra brała udział w licznych konkursach i olimpiadach. Zajęła I miejsce w powiatowym konkursie ekologicznym „Chrońmy środowisko”, III miejsce w konkursie wiedzy przyrodniczej „Fascynujący świat przyrody” o Nadleśnictwie Skrwilno. W II klasie gimnazjum zajęła III miejsce w powiatowej olimpiadzie lekkoatletycznej, w klasie III zajęła w tej samej olimpiadzie miejsce I.
Uczennica ma uzdolnienia artystyczne. Najbardziej interesuje ją rysowanie portretów. Chciałaby rozwijać swoją pasję.
W 2012 r. rozpoczęła naukę w Liceum Ogólnokształcącym w Sierpcu o profilu menadżersko – biznesowym. Interesuje się geografią.

Aleksandra jest uczennicą wrażliwą, kulturalną, koleżeńską. W tak młodym wieku posiada swoje pasje i ukierunkowane zainteresowania, ma urozmaicone cele uczenia się i zaspakajania ciekawości, zainteresowań i ambicji. Chętnie angażuje się w życie klasy oraz uczestniczy w akcjach organizowanych przez szkołę. Jest uczennicą pilną, nie opuszcza zajęć szkolnych, nie przysparza żadnych kłopotów wychowawczych.