[Rozmiar: 110 bajtów] Stypendia

» Klaudia - pogodna fotografka
» Magda - utytułowana biegaczka przełajowa
» Kasia - ekolożka

Tomasz - matematyk z zacięciem sportowym

Tomasz we wrześniu 2012 roku Tomasz rozpoczął naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w klasie o profilu matematyczno–technicznym co koresponduje z jego zainteresowaniami. Obecnie jest uczniem drugiej klasy.
W kwietniu 2013 roku wziął udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur” uzyskując wyróżnienie. Na zakończenie roku szkolnego 2012/2013 uzyskał średnią ocen na poziomie 4,75. Tomasz już w gimnazjum osiągał bardzo dobre wyniki w nauce, o czym świadczy uzyskanie wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur” (III klasa), zajęcie V miejsca w Między-gimnazjalnym Konkursie Matematycznym organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu, średnia ocen końcowych na poziomie 5,0 oraz bardzo dobre wyniki uzyskane w trakcie egzaminów gimnazjalnych (m.in. z matematyki – 93%).
Na uwagę zasługują również osiągnięcia sportowe o czym świadczy zajęcie III miejsca w biegach oraz II miejsce w pchnięciu kulą podczas Memoriału im. Ryszarda Bramczewskiego.
Z powodzeniem reprezentuje szkołę w licznych zawodach sportowych. Poza matematyką i sportem pasjonuje się historią.
Tomasz to uczeń niezwykle wrażliwy, koleżeński, taktowny, o bardzo wysokiej kulturze osobistej.
Mimo młodego wieku cechują go sprecyzowane zainteresowania. Chętnie pomaga innym, angażuje się w pracę na rzecz klasy i społeczności szkolnej, biorąc udział w akcjach organizowanych w liceum.
Jego postawa bezsprzecznie zasługuje na wyróżnienie zaś uzyskana pomoc finansowa posłużyłaby dalszemu rozwojowi pasji, uzdolnień oraz skutecznemu przygotowaniu do egzaminu maturalnego.