[Rozmiar: 110 bajtów] Stypendia

» Magda - utytułowana biegaczka przełajowa
» Kasia - ekolożka

Amelia - utalentowana skrzypaczka

Amelia od 2006 r. jest uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej w Krakowie. Gry na skrzypcach uczy się od 6 roku życia. W domu Amelii skrzypce były zawsze obecne, gdyż jej dwie starsze siostry także grają na tym instrumencie.
Jak sama pisze „Muzyka jest całym moim życiem. Kocham skrzypce i kocham grać na nich(…).” Gra na skrzypcach jest bardzo trudna sztuką, dlatego też Amelia wiele czasu poświęca na ćwiczenia i doskonalenie gry na skrzypcach. Bardzo pomaga jej w tym Mama, która codziennie sprawdza jak córka ćwiczy, czy nie popełnia technicznych błędów, czy prawidłowo trzyma smyczek i rękę na gryfie. Za ten poświęcony czas i cierpliwość Amelia jest swojej mamie niezwykle wdzięczna.
Sytuacja finansowa rodziny Amelii jest trudna, gdyż jej Mama samotnie wychowuje trójkę dzieci, a ojciec, który 10 lat temu odszedł od rodziny, niestety nie pomaga w wychowaniu i kształceniu dzieci.
Obecnie Amelia potrzebuje pomocy finansowej w zakupie skrzypiec oraz smyczka – w tej chwili gra na pożyczonym instrumencie. Chciałaby także doskonalić swoje umiejętności na obozach muzycznych, niestety rodziny nie stać na wysłanie jej na taki obóz.
Oprócz gry na skrzypcach pasją Amelii jest pisanie wierszy. Kocha także swojego psa Wolfa oraz konie.