Zagubiłeś się w podatkowym labiryncie ?

DARMOWY PROGRAM PIT 2016

KLIKNIJ I POBIERZ !Z !

[Rozmiar: 110 bajtów] Projekty

VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY

Od lipca 2006 do lutego 2007 roku Fundacja NADZIEJA na zlecenie Urzędu Pracy m. st. Warszawy zrealizowała cykl szkoleń "VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY". Szkolenia przygotowywały osoby bezrobotne do założenia własnej działalności gospodarczej.

W projekcie wzięło udział ponad 300 osób bezrobotnych.

Szkolenia dotyczyły różnych aspektów zakładania i prowadzenia własnej firmy.

Składały się z następujących modułów:

.: Aktywizacja zawodowa
.: Wstęp do przedsiębiorczości
.: Marketing
.: Biznesplan
.: Księgowość
.: Restrukturyzacja małej firmy
.: Fundusze UE dla małych firm
.: Przygotowanie wniosku o dotację

.: Kurs komputerowy

Po ukończeniu szkoleń uczestnicy projektu ubiegali się o jednorazową dotację „na start” z Urzędu Pracy.

Fundacja NADZIEJA, poza prowadzeniem szkoleń, udzielała również uczestnikom projektu (a także wszystkim innym zainteresowanym osobom bezrobotnym) bezpłatnych konsultacji dotyczących wniosku o dotację i prowadzenia przyszłej firmy.

Szansę na uzyskanie środków miały przede wszystkim osoby, które aktywnie uczestniczyły w szkoleniach, zaliczyły wszystkie egzaminy, a przede wszystkim przedstawiły wiarygodny i realny pomysł na własną firmę.

Ponadto wszystkim uczestnikom projektu zapewniono:
* komplet materiałów szkoleniowych (podręczniki + załączniki) oraz teczkę, notatnik, długopis
* pełne wyżywienie (dwudaniowy obiad; kawa, herbata, napoje i ciastka)
* ubezpieczenie na czas szkoleń
* zaświadczenia i dyplom ukończenia szkolenia

Szkolenia były współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich.